עיצוב אתר אינטרנט

בכל הנוגע לעיצוב אתרים, חשוב לדעת, כי במרבית המקרים, עיצוב נכון של אתר אינטרנט הינו תנאי בסיסי להצלחתו. בכתבה הבאה מספר דגשים חשובים בנושא עיצוב נכון של אתר אינטרנט.
 

1. סוד ההתאמה

ההקפדה על התאמה מקסימלית בין העסק המיוצג באתר לבין עיצובו חשובה ביותר, ואפילו קריטית. ככל שעיצובו של האתר ישקף את העסק או החברה שמאחוריו, אם בבחירת הצבעים השולטים באתר, ואם בסגנון העיצובי, האתר ייצג את העסק באופן טוב יותר. זכרו שההתאמה בין עיצוב האתר לבין העסק יוצרת בעיני הגולש בידול של העסק מעסקים מתחרים ומחזקת את מיתוג העסק.
 

2. נעימות לעין

גם אם הצבע החביב עליכם הוא אדום, וגם אם אתם מתחברים לשילובי צבעים עזים או יוצאי דופן, חשוב שתשימו לב: בבואכם לבנות אתר, הניחו את נטייתכם האומנותית בצד. בעיצוב אתר חשוב לבחור בשילובי צבעים נעימים לעין, שיאפשרו לגולשים לגלוש בהנאה. שילובי צבעים צורמים שאינם נעימים לעין גורעים מחוויית הגלישה, ולעיתים, גם אם התהליך מתרחש בתת מודע, הגולשים ירגישו אי נוחות במהלך הגלישה באתר ויעדיפו לעבור לאתר מתחרה. בהנחה שיהיה טיפשי להפסיד את הגולשים בעקבות סיבה טריוויאלית כמו צבע האתר, ההמלצה הגורפת היא להשאיר את סוגיית בחירת הצבעים בידי המומחים. כמובן, אם הטעם שלכם סטנדרטי, יהיה נחמד אם תבחרו מתוך פלטת הצבעים שמעצבי האתר יעמידו בפניכם, דווקא את הצבעים האהובים עליכם. אחרי הכל - זה האתר שלכם...
 

3. עקביות

עיצוב אתר נכון כולל הקפדה על עקביות בעיצוב. אתר מרובה סגנונות עיצוב הוא אתר שמשדר חוסר עקביות של העסק שמאחוריו, יוצר בלבול בקרב הגולשים ופחות מניע אותם לפעולה. לעומת זאת, אתר בעל עיצוב עקבי, שבעיצובו הושם דגש על התאמה עיצובית של כל האמצעים הוויזואליים השונים בכל חלקי האתר, הוא אתר שמשדר עקביות, אמינות ועוצמה, מרשים את הגולשים, ומניע אותם לפעולה. לכן, אתר ססגוני יתר על המידה, המכיל בליל של תמונות וצבעים, הוא אולי מרתק, אבל בהחלט יעיל פחות. זכרו זאת.
 

4. נגישות

עוד סעיף חשוב בעיצוב נכון של אתר אינטרנט הוא הנגישות. אתר בעל עיצוב מורכב, המכיל מלל רב וצפוף  או עמוס בתפריטים רבים ומבלבלים, מקשה על הנגישות לתכנים ומרתיע את הגולשים. העדיפו עיצוב נגיש על פני עיצוב מסוגנן או מרשים. ככל שעיצוב האתר יהיה נגיש יותר, יהיו לכם יותר גולשים שיבצעו יותר פעולות.
 

5. אל תכבידו!

בעת תכנון עיצוב אתר, הפיתוי לשלב אמצעים וויזואליים מרהיבים כאלה או אחרים, גדול ומובן בהחלט. קשה להשאיר בצד סרטון שממחיש היטב את המסר שלכם, או מייצג אתכם באופן מדהים. אולם, חשוב לזכור, כי אמצעים וויזואליים מסוימים מכבידים על האתר וגורמים לו להיות איטי, מסורבל, מעצבן, ובלתי אפקטיבי לחלוטין.
תפריט דף הבית